Bójmy się (nocnego) wilka

Odkąd sięgam pamięcią wilk kojarzył mi się bajką o Czerwonym kapturku, rosyjską kreskówką o przygodach rzeczonego sierściucha i kłapoucha (Nu, pogodi!), a ostatnimi czasy z komputerową przygodówką The Wolf Among Us. Niestety, od dobrych kilku tygodni wszechobecne media krajowe usiłują wmówić mi, że ten protoplasta najlepszych przyjaciół człowieka powinien kojarzyć mi się tylko i wyłącznie z Nocnymi Wilkami. Tymi, wiecie, od Putina.

nocnewilki2

Naprawdę, zupełnie nie miałem pojęcia o istnieniu Nocnych Wilków (szybka „ankieta” wśród znajomych dała identyczne wyniki) do momentu gdy zabrały się za nich wszelkiej maści dzienniki, tygodniki, miesięczniki i inne niki. Szybkie zguglowanie tego klubu motocyklowego ukazuje skalę paranoi jaka przetacza się w polskim internecie – brakuje jeszcze tylko relacji minuta po minucie, ale znając pomysłowość naszych pismaków pojawi się ona niedługo.

A od czego zaczęło się to bicie piany? Otóż członkowie motocyklowego klubu (lub gangu jak to wolą przedstawiać media) postanowili uczcić 70 rocznicę zakończenia II wojny światowej i upamiętnić radzieckie zwycięstwo w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej rajdem z Moskwy do Berlina, po drodze przejeżdżając m.in. przez Czechy, Austrię i Polskę i składając kwiaty na grobach poległych czerwonoarmistów. No i wetknęli kij w mrowisko …

nocnewilki1

Nocne Wilki są ulubieńcami Putina, a ten jak wiadomo nie jest zbytnio lubiany ani na Starym Kontynencie, ani za Wielką Wodą. Dodatkowo wspomniani motocykliści aktywnie angażują się w politykę, popierając imperialne zapędy Kremla, m.in. działania na Krymie. Pytanie tylko czy jest to wystarczający powód, aby „do akcji” wkraczało nasze MSZ zabraniając Nocnym Wilkom przejazdu przez Polskę i argumentując to brakiem harmonogramu podróży? Po pobieżnej lekturze większych portali okazuje się, że tak, to wystarczy. No bo pewnie wzorem czerwonoarmistów będą gwałcić, palić i rabować. Po drugie – w jakim świetle cała ta akcja stawia nasze Państwo? Grupa motocyklistów zagraża naszej suwerenności? To czym oni jadą? Czołgami? Grupy polskich motocyklistów również jeżdżą do Rosji, składać kwiaty m.in. w Katyniu – czy tamtejsze media również organizują na nich nagonkę? Nie wydaje mi się.

Wszystko zapewne rozejdzie się po kościach – pomachamy szabelką, zirytujemy ponownie Putina, wystawimy się na pośmiewisko (ponownie), a Nocne Wilki tak czy inaczej zrealizują swój cel. I pomyśleć tylko, że gdyby nie nasze pismaki z rzetelnym dziennikarstwem, to wilk nadal kojarzyłby mi się tylko i wyłącznie z zającem.

Obrazek tytułowy: 1zoom.ru

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s